باج‌افزار «نِت واکر» جولان می‌دهد

باج‌افزار «نِت واکر» جولان می‌دهد: اخاذی بیش از ۲۵ میلیون دلار بیت کوین!

بر اساس گزارش موسسات امنیت سیستم مک آفی و سایفرتریس، باج‌افزار «نِت واکر»(NetWalker) که از هفته گذشته از سوی پلیس فدرال آمریکا (FBI) هشدارهای جدی نسبت به آن داده شده بود، تاکنون توانسته ۲۵ میلیون دلار بیت کوین از قربانیان خود اخاذی کند.

«نت واکر» یک «باج افزار به عنوان سرویس» است که از طریق ایمیل های فیشینگ مرتبط با کووید۱۹ وارد سیستم می‌شود، سیستم‌های آلوده را رمزگذاری کرده، و اسناد و فایل‌ها را سرقت می‌کند. سپس اپراتورهای این باج افزار تهدید می کنند در صورت عدم پرداخت هزینه، اسناد قربانیان را منتشر خواهند کرد.

قربانیان، که بیشتر آنها سازمان های بزرگی مانند شرکت ها و دولت ها هستند، به نظر می رسد که به درخواست هکرها پاسخ داده اند. مک آفی و سایفرتریس تاکنون تواسته اند از ۱ مارس تا ۲۷  ژوئیه سال جاری میلادی، ۲۷۹۵ بیت کوین به ارزش حدود ۲۵ میلیون دلار را تا آدرس کیف پول‌های «نت واکر» ردیابی کنند.

در حال حاضر، توسعه دهندگان این باج افزار مقداری از بیت کوین های اخاذی شده به ارزش ۷ میلیون دلار را به کیف پول های سخت افزاری سگویت خود منتقل کرده اند که احتمالا با هدف استفاده از یک کیف پول سخت افزاری جدید یا انجام تراکنش‌های کم کارمزد است.

منبع: coindesk

0 پاسخ

ثبت دیدگاه

مایل به ملحق شدن به بحث هستید ؟
به ما بپیوندید !

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *