باج افزارها

باج افزارها در حوزه رمزارزها

نوعی نرم افزار مخرب هستند که هدفشان متقاعد کردن قربانیان برای پرداخت باج در ازای دسترسی مجدد به پرونده ها و اطلاعات شخصی شان است. در واقع به نحوی وارد سیستم شده و با الگوریتم رمز گذاری شده و  هک کردن سیستم   به اطلاعات قربانی دست پیدا می‌کنند.

این حملات باج افزاری ممکن است نه تنها برای سیستم های فردی بلکه برای بانک ها فروشگاه ها بیمارستانها و تقریباً تمام تمام شرکت ها اتفاق بیفتد.

باج افزار ها با تکنیک‌های مدرن رمز ارزی پرونده های قربانیان را کاملاً غیر قابل دسترس می کند و به محض آلوده شدن سیستم، مجرمان سایبری تقاضای پرداخت وجه می کنند و ادعا می کنند که بعد از پرداخت پرونده ها قابل دستیابی است که هیچ تضمینی در این زمینه وجود ندارد زیرا بسیاری از آنها بعد از دریافت پول فرار می‌کنند و از آنجایی که پرداخت ها فقط از طریق ارز دیجیتال انجام می‌شود پس قابل ردیابی نیستد‌.

محبوبیت باج افزارها طی سه دهه گذشته افزایش یافته و هم اکنون یکی از برجسته ترین تهدیدات مخرب جهانی هستند.

ایمیل‌های فیشینگ از بارزترین حملات باج افزاری اند که معمولاً از طریق ایمیل های جعلی به اطلاعات قربانیان دست پیدا می‌کنند.

نمونه‌های باج افزار عبارتند از:

GrandCrab, WannaCry, BadRabbit, Locky

 NomreRamsom نام وب سایتی که برای آگاه سازی کاربران در مورد حملات سایبری و مشاوره به قربانیان توسط شرکتهای تضمینی فناوری و قانونی ایجاد شده است.

0 پاسخ

ثبت دیدگاه

مایل به ملحق شدن به بحث هستید ؟
به ما بپیوندید !

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *