سقوط ۲۶ میلیارد دلاری بازار رمزارزها در پی کاهش قیمت نفت
ارزش کل بازار رمزارزها روز دوشنبه پس از کاهش ۳۰ درصدری قیمت نفت، بیش از ۲۶ میلیارد دلار کاهش یافت. در این میان، بیت کوین که از لحاظ ارزش بزرگترین رمزارز محسوب می‌شود، طی ۲۴ ساعت گذشته ۱۰ درصد افت قیمت داشته است. سایر رمزارزهای مهم مانند اتریوم، ریپل بیت‌کوین کَش نیز کاهش قیمت دو رقمی را تجربه کردند.
آقای «یهان چو» هم‌بنیانگذار شرکت سرمایه گذاری بلاک‌چین «کنتیک کپیتال» در این باره گفت: «برای کسانی که قصد سرمایه گذاری طولانی مدت دارند، در حال حاضر وقت خرید بیت‌کوین است. البته همچنان انتظار نوساناتی از این دست که ناشی از شوک‌های اخیر در حوزه‌های سلامت و اقتصاد هستند می‌رود، اما در نهایت سرمایه گذاری‌های بلند مدت در آینده دیجیتال و دارایی اصلی آن یعنی بیت‌کوین یک استراتژی برنده خواهد بود».
این سقوط قیمت‌ها در بازار رمزارزها پس از آن رخ داد که به خاطر شیوع ویروس کرونا و کند شدن روند اقتصاد جهان، کاهش تقاضا برای نفت را در پی داشت. در نتیجه، عربستان سعودی پیشنهاد کاهش تولید نفت را داد اما نتوانست با روسیه بر سر کاهش تولید به توافق برسد. نتیجه این عدم توافق این شد که جنگ قیمت نفت بین دو کشور آغاز شد و عربستان سعودی در اولین اقدام، قیمت نفت تولیدی خود را تا ۱۰ درصد کاهش داد. این شوک به بازار نفت باعث سقوط قیمت‌ها تا ۳۰ درصد شد و بازار رمزارزها و سهام نیز خیلی زود به آن واکنش نشان دادند.
منبع: CNBC

0 پاسخ

ثبت دیدگاه

مایل به ملحق شدن به بحث هستید ؟
به ما بپیوندید !

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *